СТАВОВИ СТУДЕНАТА ГЕРМАНИСТИКЕ О ПРИСУСТВУ ИНТЕРКУЛТУРНИХ ЕЛЕМЕНАТА У УНИВЕРЗИТЕТСКОЈ НАСТАВИ НЕМАЧКОГ КАО СТРАНОГ ЈЕЗИКА
Кључне речи:
култура, интеркултурна компетенција, интеркултурна глотодидактика, културни елементи у настави, настава страног језика, интеркултурност у настави страних језикаСажетак
Универзитетска настава немачког као страног језика најчешће се дефинише преко два аспекта: наставе савременог немачког језика и предмета који се баве знањима о језику. Предмет Савремени немачки језик тако чини окосницу наставе савременог немачког језика у оквиру модула Језик, књижевност, култура на Катедри за германистику на основним студијама на Филолошком факултету Универзитета у Београду. Стога је оправдано очекивати да се током студија студенти упознају и са културом не само земље чији језик уче, већ и земље из које долазе. Будући да су језик и култура нераздвојно повезани, циљ овог рада јесте да испита у којој мери су интеркултурни садржаји заступљени у настави Савременог језика. Истраживање је усмерено на процену студената о присутности културних елемената у настави, а за потребе истраживања сачињен је упитник. Добијени подаци послужиће као подстрех за освежавање курикулума на овом предмету.
Downloads
Објављено
Како цитирати
Bрој часописа
Секција
Лиценца
Овај рад је под Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International License.
Аутори који објављују у овом часопису пристају на следеће услове:
- Аутори задржавају ауторска права и пружају часопису право првог објављивања рада и лиценцирају га под окриљем Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International License која омогућује другима да деле рад уз услов навођења ауторства и изворног објављивања у овом часопису.
- Аутори могу да израде засебне, уговорне аранжмане за не-ексклузивну дистрибуцију рада објављеног у часопису (нпр. постављање у институционални репозиториј или објављивање у књизи), уз навођење да је рад изворно објављен у овом часопису.
- Ауторима је дозвољено и подстичу се да поставе објављени рад он-лине (нпр. у институционалном репозиторију или на својим мрежним страницама) пре и током поступка пријаве, с обзиром на то да такав поступак може водити продуктивној размени идеја, те ранијој и већој цитираности објављеног рада (уп. The Effect of Open Access).